OKÓLNIK

Starosta Kolski informuje, że dzięki zaangażowaniu Wydziału Ochrony Środowiska Starostw: Powiatowego w Kole Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu planuje udzielić pomoc finansową w wysokości 153 400,00 zł ze środków WFOŚiGW w formie dotacji, na wsparcie realizacji przedsięwzięcia p.n.: „Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu kolskiego w roku 2018".

W ramach realizacji programu usuwania azbestu Zarząd Powiatu Kolskiego podjął uchwałę zatwierdzającą regulamin finansowania ww. przedsięwzięcia.

Założeniem Programu jest wyeliminowanie negatywnych skutków zdrowotnych i środowiskowych spowodowanych azbestem, poprzez min. sukcesywną eliminacje wyrobów zawierających azbest z naszego otoczenia oraz ich bezpieczne i prawidłowe unieszkodliwienie na składowisku posiadającym odpowiednie zezwolenie na unieszkodliwianie wyrobów azbestowych.

Powiat zamierza udzielić pomocy właścicielom/zarządcom obiektu budowlanego pokrytego płytami azbestowo - cementowymi lub właścicielom/zarządcom nieruchomości, na której są składowane odpady azbestowe.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy muszą spełniać następujące warunki:

9   posiadać tytuł prawny do obiektu zlokalizowanego na terenie naszego powiatu,

      w zależności od charakteru planowanych prac przedłożyć zgłoszenie lub uzyskać
pozwolenie na budowę od Starosty Kolskiego Jako organu administracji architektoniczno-
budowlanej,

      przedłożyć wypełniony wniosek do miejscowego Urzędu Gminy.

Wnioski można składać w terminie od 1 czerwca 2018 r. do 30 września 2018 roku.

Rozliczenie projektu odbywać się będzie w formie bezgotówkowej, czyli poprzez finansowanie prac polegających na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest z terenu nieruchomości znajdujących się na terenie powiatu kolskiego. Wykonawcą zadania będzie firma wyłoniona przez Starostwo Powiatowe w Kole w drodze procedury zamówienia publicznego. Kwota dofinansowania przedsięwzięcia może wynieść do 100% kosztów demontażu i odbioru eternitu lub 100% samego odbioru zdjętego już eternitu.

Środki na finansowanie zadania w formie dotacji, pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Budżetów Gmin powiatu kolskiego oraz z środków własnych z Budżetu Powiatu.

Do pobrania:

-  regulamin

-  załącznik nr 1 - wniosek dla osób fizycznych

-  załącznik nr 2 - wniosek dla pozostałych wnioskodawców

-  załącznik nr 3 - wniosek dla gmin

-  załącznik nr 4 - oświadczenie o pomocy de minimis

-  załącznik nr 5 - formularz informacji przedstawianych przez wnioskodawcę w odniesieniu do
pomocy de minimis w rolnictwie

-  oświadczenie RODO